pixel

האנשים

עובדות ועובדי המכון

מנכ"לים שותפים

ניהול משותף במכון הדמוקרטי

יותם ומיכל משמשים כמנכ”לים שותפים במכון הדמוקרטי מאז 2014.
הם מביאים עמם לתפקיד יכולות אינטגרטיביות, ניסיון ביזמות חינוכית, חשיבה מערכתית ואסטרטגית וכישורים ניהוליים.
בשנים האחרונות הם מצעידים את המכון לתהליכי התמקצעות משמעותיים, בניית תשתיות ארגוניות חדשות וכניסה לתחומים חדשים של פעילות חברתית, כמו גם עבודה עם אוכלוסיות חדשות בישראל. הם מיישמים את דרך החשיבה שלהם גם בהתנהלות המכון בחיי היום יום, באופן המדגים את הייחודיות של ארגון המנוהל ופועל באופן דמוקרטי, תוך שהוא פועל באופן אחראי לצורך קיומו ועצמאותו הכלכלית.
המכון הדמוקרטי - שיתוף ציבור

מיכל גלבוע-אטר

מנכ"לית

בוגרת בית הספר מנדל למנהיגות חינוכית, בעלת תואר שני (MA) בתכנית למדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת ת”א ובעלת תואר ראשון (BA) בספרות כללית ותולדות התיאטרון מאוניברסיטת ת”א.
עובדת במכון הדמוקרטי משנת 2006. בתפקידה הנוכחי, משמשת כמנכ”לית משותפת של המכון. בתפקידיה הקודמים במכון שימשה כחברת הנהלת המכון, מנהלת הידע והפדגוגיה של המכון, מנהלת תחום הובלת תהליכי שינוי ברשויות מקומיות, מרצה במסגרת המסלול לתואר ראשון של המכון, וכן כמרצה במסלול הדמוקרטי לתואר שני בחוג למינהל חינוך באוניברסיטת ת”א.
מיכל מתגוררת בתל אביב, יחד עם בן זוגה, שני ילדיהם וארבעת חתוליהם. בזמנה החופשי היא מעורבת באופן פעיל בתחום החברתי ונהנית לקרוא, לרקוד, לטייל ולארח אנשים שהיא אוהבת בכל זמן אפשרי.
המכון הדמוקרטי - שיתוף ציבור

יותם טרון

מנכ"ל שותף

יותם החל את עבודתו במכון הדמוקרטי בשנת 2007, עם תום שירותו הצבאי כטייס בחיל האוויר הישראלי. כיהן כמנהל פרויקטים בחברת מולטימדיה. ליותם תואר ראשון (BA) בהיסטוריה ופילוסופיה ותואר שני (MA) בחינוך. שורשיו החינוכיים והחברתיים נולדו מתוך ילדותו בקיבוץ ושנת פעילותו בשירות האזרחי, בה עבד עם ילדים בסיכון בנגב ולאחר מכן, מתוך שירותו הצבאי.
החלטתו של יותם לעזוב את הקריירה שלו כטייס ולעבור לעולם השינוי החברתי נבעה מתוך רצון אמיתי להשפיע בזירה הזו ולחזק את החברה הישראלית כחברה דמוקרטית, שוויונית וצודקת.
יותם עבד במספר תפקידים במכון הדמוקרטי, ביניהם כמנהל תהליכים במרחב העירוני ברמת השרון והרצליה: יוזמה אשר נוסדה באמצעות תכנית החלוץ להצמחת מנהיגות חינוכית בבתי ספר בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, במסגרת החממה ליזמות חברתית. יותם פיתח תארים חדשים ולימד קורסים בפילוסופיה חינוכית דמוקרטית ויזמות חברתית. הוא משמש כחבר בצוות הניהולי של המכון הדמוקרטי משנת 2011.
במישור האישי – יותם מתגורר בתל אביב יחד עם זוגתו ושלושת ילדיהם. בזמנו הפנוי הוא נהנה לטייל, לקרוא, לבשל ולעסוק באמנות. יותם מתנדב כיו”ר מועצת ההורים בבית הספר של בנו הבכור.

הועד המנהל

ד"ר מרים דרוקס

חברת הוועד המנהל

ד”ר מרים דרוקס משמשת כמטפלת במוזיקה וראשת התכנית לתואר שני בטיפול במוזיקה במכללת לוינסקי לחינוך. הדוקטורט שלה עוסק בטיפול קבוצתי במוזיקה עם ניצולי שואה, ובעבודתה הקלינית היא מטפלת בניצולי שואה בארגון “עמך”.
שני בניה הם בוגרי ביה”ס הפתוח הדמוקרטי ביפו, ולמדו בו מהגן ועד י”ב. כאם בבית הספר הייתה חברה בוועד העמותה (עמותת מח”ר) ואף כיהנה כיו”ר הוועד במשך שלוש שנים. נשואה לשמעון צימר – סופר.

רוני קנת

חבר הוועד המנהל

מירון (רוני) קנת משמש כחבר הוועד המנהל של המכון הדמוקרטי מאז אוקטובר 2014.
רוני הוא בעל ניסיון של מעל 20 שנה בעסקי ההיי-טק ומשמש כעת כמשקיע פרטי במיזמי סטארט-אפ. הוא מכהן כיו”ר תרידיון טכנולוגיות בע”מ, המתמחה בטכנולוגיות רשתיות לספקים.
קנת הוא בעל תואר MBA מטעם אוניברסיטת גולדן גייט בסן פרנסיסקו, ובעל BA בכלכלה ומדעי המחשב מטעם אוניברסיטת בר אילן.

תמר קדר הריס

יו"ר הוועד המנהל

תמר הצטרפה אל “הקולקטיב אימפקט; השותפות לקידום תעסוקה בחברה הערבית” בשנת 2015, אחרי 11 שנים בהן עבדה במיזמים משותפים לחברה הערבית והיהודית בישראל, הן כנציגה של חברת ההשקעות “ג’ייקובס השקעות” בישראל והן כסמנכ”לית תפעול של חברת אן. ג’י. טי. בנצרת.
בנוסף, מתנדבת תמר בארגונים חברתיים. בין השנים 2001-2004 שימשה כמנהלת כספים וחברת הנהלה בעמותה לקידום נשים בספורט, והיא משמשת כיו”ר המכון הדמוקרטי משנת 2012.
תמר נשואה ואם לשלושה ילדים. היא בעלת תואר ראשון (BA) בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת ת”א ובעלת תואר שני (MBA) מאוניברסיטת חיפה.
אני מאמין: “אני מאמינה שישראל צריכה לשאוף להיות מדינה דמוקרטית וליברלית, המבוססת על ערכים של שוויון וחמלה, למען רווחתם של כל תושביה. בחרתי להתמקד בתחומים שלדעתי הינם המשמעותיים ביותר  בהקשר זה – חינוך ושילוב החברה הערבית בתוך המיינסטרים של החברה הישראלית”.
אייל מלובן

אייל מלובן

חבר בוועד המנהל

אייל מלובן – חבר ועד במכון הדמוקרטי מתחילת שנת 2017.
אייל שימש עד לאחרונה כדירקטור במועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. כיום, חבר הנהלת האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה. איש תקשורת ותיק, עם ניסיון בהפקה, ניהול ופעילות רגולטורית.

בעל ניסיון רב בהקמה, הובלה וניהול של ארגונים בתחום התרבות על מגוון פעילויותיהם.
אייל מלובן
רפאל יודלביץ

רפאל יודלביץ'

חבר בוועד המנהל

רפאל יודלביץ’ משמש כחבר הוועד המנהל של המכון הדמוקרטי מראשית שנת 2017.
רפאל הוא פסיכולוג חינוכי בהכשרתו ועובד כיועץ ארגוני ואסטרטגי בארגונים עסקיים. בעל תואר שני בפסיכולוגיה חברתית ופסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת תל אביב. עבד עם מערכת החינוך ברעננה בעת התמחותו בפסיכולוגיה והתוודע לצרכים השונים של הצוות, ההורים והילדים. מאמין שהחינוך הוא המפתח לצמצום פערים בחברה ולשוויון הזדמנויות.
נשוי + 3 ילדים. מתגורר בגבעת עדה. סא”ל במילואים בחילות השדה.
כאן לכל שאלה או מחשבה
המכון הדמוקרטי
הרשמו לניוזלטר שלנו
וקבלו עדכונים וחדשות בזמן אמת

התחברו:

דילוג לתוכן