חלוץ חינוכי
מורה טוב
משנה מסלולי חיים של עשרות תלמידים
מנהיג חינוכי
חלוץ חינוכי - נעים להכיר!
חלוץ חינוכי הינה תכנית המאתרת ומכשירה אנשי חינוך איכותיים לניהול ולתפקידי מנהיגות בבתי ספר בפריפריה החברתית גיאוגרפית בישראל.
חלוץ חינוכי

הצטרפו אלינו למפגשי מידע וחשיפה וירטואלים!

מטרותינו

התקופה שאנו חיים בה היא תקופה מאתגרת עבור המורים, מנהלי בתי ספר ולמערכת החינוך כולה. שיטות החינוך המסורתיות עוברות תהליך הסתגלות מואץ, מתעדכנות ומתאימות את עצמן לעידן הדיגיטלי ולילדי דור ה־Z. 

על המורה של ימינו לקדם חדשנות חינוכית ולהוביל שינויים מערכתיים.

כדי להוביל שינויים, מערכת החינוך זקוקה לכם – אנשי חינוך אנרגטיים שמכירים באתגרים ורוצים בהם, שמבקשים לבנות יחד קבוצת איכות ומנהיגות, להטמיע בבתי הספר שפה פדגוגית ברוח החינוך ההומניסטי, ולקדם חדשנות וחינוך המותאם למאה ה-21.

חלוץ חינוכי - מה זה אומר?
חלוץ חינוכי הוראה
על התכנית

אנו מאמינים שצמצום הפערים החברתיים מתחיל בחינוך. תכנית חלוץ חינוכי מאתרת אנשי חינוך איכותיים, מכשירה אותם לתפקידי מנהיגות ומשבצת אותם בבתי ספר בפריפריה החברתית והגיאוגרפית כדי להוביל שינוי מערכתי מהותי.

התכנית הוקמה בשנת תשס״ט ביוזמת המכון הדמוקרטי ומופעלת על ידו בשיתוף משרד החינוך, קרנות ורשויות מקומיות. מהקמתה שובצו יותר מ־ 500 חלוצים ברחבי הארץ. 85% מהם מפעילים יוזמות כבר בשנה הראשונה של העבודה בבתי הספר. כ־75% מהם נושאים תפקידי ריכוז כבר בשנה השלישית, כ- 17% מבוגרי התכנית מנהלים בתי ספר כיום. 22,000 תלמידים זכו ללמוד אצל החלוצים שלנו.

0
מספר התלמידים בתכנית
0
חלוצים בוגרים
0
בתי ספר
0
חלוצים פעילים
0
מספר התלמידים בתכנית
0
חלוצים בוגרים
0
בתי ספר
0
חלוצים פעילים
נפתחה ההרשמה לשנת תשפ"א!

מחפשים איפה לעשות סטאז’?

זה המקום בשבילכם!

אם אתם סטודנטים להוראה בשנת הסטאז׳, מורים בתחילת הדרך או אקדמאים העוברים הסבה להוראה, אם אתם בעלי מודעות חברתית גבוהה, מחפשים משמעות בעבודה ומאמינים בחינוך ככלי לשינוי החברה, אנו מזמינים אתכם להצטרף לתכנית – מקומכם אתנו!

בואו להשפיע על מערכת החינוך מבפנים, להפוך אותה לחברתית וקהילתית יותר, ולבטא את עצמכם במקום העבודה שלכם!

סטודנטים או מורים חדשים, התחלנו את תהליך הגיוס לשנת תשפ”א. אם אתם מתעניינים ורוצים לדעת עוד מלאו את הפרטים ונחזור אליכם.

חינוך והוראה חלוץ חינוכי
מידע למנהלים

מנהלי בתי ספר ציבורי, שמעוניינים בהובלת תהליכי שינוי, בפיתוח מנהיגות בית ספרית ובתרומה להצמחת דור חדש של מורים־מנהיגים – אנחנו מחפשים אתכם!

אם בית הספר שלכם מוכר על ידי משרד החינוך – מיסודי ועד תיכון, בפריפריה הגיאוגרפית או החברתית, מדד טיפוח 5 ומעלה – ו, אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בתכנית החלוץ החינוכי!

בואו להיות מובילי דעה ומשני דרך, ולהפוך את מערכת החינוך לטובה יותר, קהילתית יותר וחברתית יותר.

ההרשמה לבתי ספר חדשים לשנת תשפ”א נפתחה! מוזמנים למלא את הפרטים ויחד נבצע שיתוף פעולה יחיד מסוגו!

איך התכנית עובדת?

לכל בית ספר נכנסת קבוצת חלוצים. החלוצים נקלטים על ידי ההנהלה ונתמכים על ידה ככוח מניע לשינוי. כל בית ספר מקבל מנחה מקצועי המלווה את המנהל, את הצוות ואת החלוצים בתהליכי השינוי והחדשנות במשך חמש שנים.

הצטרפו אלינו למפגשי מידע וחשיפה וירטואלים!

חלוצים מספרים...
מידע נוסף ניתן למצוא בחוברת התכנית

התחברו:

דילוג לתוכן