האנשים

עובדות ועובדי המכון

המנכ”לים

ניהול משותף במכון

ניהול משותף במכון

יותם ומיכל משמשים כמנכ”לים שותפים משנת 2014. הם מביאים עמם לתפקיד יכולות אינטגרטיביות, ניסיון ביזמות חינוכית, חשיבה מערכתית ואסטרטגית וכישורים ניהוליים. בשנים האחרונות הם מצעידים את המכון לתהליכי התמקצעות משמעותיים, בניית תשתיות ארגוניות חדשות וכניסה לתחומים חדשים של פעילות חברתית, כמו גם עבודה עם אוכלוסיות חדשות בישראל. הם מיישמים את דרך החשיבה שלהם גם בהתנהלות המכון בחיי היום יום, באופן המדגים את הייחודיות של ארגון המנוהל ופועל באופן דמוקרטי, תוך שהוא פועל באופן אחראי לצורך קיומו ועצמאותו הכלכלית.

יותם טרון

יותם טרון

מנכ"ל שותף

יותם החל את עבודתו במכון הדמוקרטי בשנת 2007, עם תום שירותו הצבאי כטייס בחיה”א הישראלי במשך שנים רבות וכמנהל פרויקטים בחברת מולטימדיה. ליותם תואר ראשון (B.A.) בהיסטוריה ופילוסופיה ותואר שני (M.A.) בחינוך. שורשיו החינוכיים והחברתיים נולדו מתוך ילדותו בקיבוץ, שנת פעילותו בשירות האזרחי, בה עבד עם ילדים בסיכון בנגב ולאחר מכן, מתוך שירותו הצבאי.

החלטתו של יותם לעזוב את הקריירה שלו כטייס ולעבור לעולם השינוי החברתי נבעה מתוך רצון אמיתי להשפיע בזירה הזו ולחזק את החברה הישראלית כחברה דמוקרטית, שוויונית וצודקת.

יותם עבד במספר תפקידים במכון הדמוקרטי, ביניהם כמנהל תהליכים במרחב העירוני ברמת השרון והרצליה: יוזמה אשר נוסדה באמצעות תכנית החלוץ להצמחת מנהיגות חינוכית בבתי ספר בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, במסגרת החממה ליזמות חברתית, פרי יוזמה משולבת של המכון הדמוקרטי וסמינר הקיבוצים. יותם פיתח תארים חדשים ולימד קורסים בפילוסופיה חינוכית דמוקרטית ויזמות חברתית. הוא שימש כחבר בצוות הניהולי של המכון הדמוקרטי משנת 2011.

במישור האישי – יותם מתגורר בתל אביב יחד עם זוגתו ושלושת ילדיהם. בזמנו הפנוי הוא נהנה לטייל, לקרוא, לבשל ולעסוק באמנות. יותם מתנדב כיו”ר מועצת ההורים בבית הספר של בנו הבכור.

מיכל גלבוע-אטר

מיכל גלבוע-אטר

מנכ"לית שותפה

בוגרת בית הספר מנדל למנהיגות חינוכית, בעלת תואר שני (MA) בתכנית למדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת ת”א ובעלת תואר ראשון (BA) בספרות כללית ותולדות התיאטרון מאוניברסיטת ת”א.

עובדת במכון הדמוקרטי משנת 2006. בתפקידה הנוכחית משמשת כמנכ”לית משותפת של המכון. בתפקידיה הקודמים במכון שימשה כחברת הנהלת המכון, מנהלת הידע והפדגוגיה של המכון, מנהלת תחום הובלת תהליכי שינוי ברשויות מקומיות, מרצה במסגרת המסלול לתואר ראשון של המכון, וכן, כמרצה במסלול הדמוקרטי לתואר שני בחוג למינהל חינוך באוניברסיטת ת”א.

בנוסף, מנהלת תהליכי שינוי יישוביים, חברת צוות ניהול ערים מכוני, עוסקת בליווי פדגוגי של  בתי ספר– הדרכה והנחייה אישית וקבוצתית למנהלים, מורות ויועצות, עוסקת בהנחיית השתלמות שנתית תהליכית לצוותי המורים של בתי הספר, כתיבה ועריכת תכנים פדגוגיים, בנייה וניהול התכנית ל”חינוך אישי” לגיל הרך בבת ים, ליווי והנחיית מנחים בית ספריים, גננות – סופרויז’ן אישי  וקבוצתי, וכן – ריכוז שולחן חשיבה מכוני “קהילתיות דיאלוגית”  לתוכניות עירוניות המשיקות לתחומי החינוך הבלתי פורמלי.

בעברה, ניהלה את החממה ליזמות התנדבותית לבני נוער במרכז הישראלי להתנדבות נוער, עסקה בפיתוח והטמעת תוכן וכמנחה בכירה במרכז רבין לחקר ישראל ושימשה כמנהלת בית הספר הדמוקרטי בקעת אונו.

מיכל מתגוררת בתל אביב, יחד עם בן זוגה, שני ילדיהם וארבעת חתוליהם. בזמנה החופשי היא מעורבת באופן פעיל בתחום החברתי ונהנית לקרוא, לרקוד, לטייל ולארח אנשים שהיא אוהבת בכל זמן אפשרי.

הוועד המנהל

ד"ר מרים דרוקס

ד"ר מרים דרוקס

חברת הוועד המנהל

ד”ר מרים דרוקס, משמשת כמטפלת במוזיקה וראשת התכנית לתואר שני בטיפול במוזיקה במכללת לוינסקי לחינוך. הדוקטורט שלה עוסק בטיפול קבוצתי במוזיקה עם ניצולי שואה, ובעבודתה הקלינית היא מטפלת בניצולי שואה בארגון “עמך”.

בתפקידה כמכשירת מטפלים במוזיקה עובדת מרים כמדריכה וכמרצה, ושמה דגש על טיפול קהילתי במוזיקה – גישה טיפולית המכוונת להכלת אוכלוסיות מודרות – דרך עשייה מוזיקלית. היא יוזמת ושותפה בפרויקטים מוזיקליים משותפים לסטודנטים ולאוכלוסיות שונות – אנשים עם פיגור, ניצולי שואה, פליטים, נוער בסיכון. כמו כן, היא פעילה בקבוצת הנרטיבים של פורום המשפחות השכולות, שמטרתה היכרות עם הנרטיב של הצד השני וקידום הדיאלוג בין העמים.

שני בניה הם בוגרי ביה”ס הפתוח הדמוקרטי ביפו, ולמדו בו מהגן ועד י”ב. כאם בבית הספר הייתה חברה בוועד העמותה (עמותת מח”ר) ואף כיהנה כיו”ר הועד במשך שלוש שנים.

נשואה לשמעון צימר – סופר.

רוני קנת

רוני קנת

חבר הוועד המנהל

מירון (רוני) קנת משמש כחבר הוועד המנהל של המכון הדמוקרטי מאוקטובר 2014.

רוני הוא בעל ניסיון של מעל ל-20 שנה בעסקי ההיי טק ומשמש כעת כמשקיע פרטי במיזמי סטרטאפ. הוא מכהן כיו”ר תרידיון טכנולוגיות בע”מ, המתמחה בטכנולוגיות רשתיות לספקים.

בשנים 2011 עד 2013, שימש קנת כמנכ”ל חברת פונטיס בע”מ, המתמחה בשיווק און-ליין ופלטפורמות אנליטיות עבור ספקי שירות. קודם לתפקידו בפונטיס (2001-2011), כיהן קנת כיו”ר ומנכ”ל של חברת וולטייר, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק ציוד תשתיות למערכות ורשתות מחשבים. בשנת 2011 נרכשה וולטייר על ידי חברת מלאנוקס.

בעבר היה קנת שותף בחברת טאלוס בסיליקון ואלי בארה”ב. כמו כן, כיהן במשרות ניהוליות בכירות בחברות נוספות.

קנת הוא בעל תואר MBA מטעם אוניברסיטת גולדן גייט בסן פרנסיסקו, ובעל BA בכלכלה ומדעי המחשב מטעם אוניברסיטת בר אילן.

תמר קדר הריס

תמר קדר הריס

יו"ר הוועד המנהל

תמר הצטרפה אל “הקולקטיב אימפקט; השותפות לקידום תעסוקה בחברה הערבית” בשנת 2015 אחרי 11 שנים בהן עבדה במיזמים משותפים לחברה הערבית והיהודית בישראל, הן כנציגה של חברת ההשקעות “ג’ייקובס השקעות” בישראל והן כסמנכ”לית תפעול של חברת אן. ג’י. טי. בנצרת.

תמר מתמחה באיתור הזדמנויות להשקעה בשלבי סיד של חברות סטארט-אפ ובמיזמים חברתיים. תפקידיה הקודמים כללו היבטים ניהוליים בחברות סטארט-אפ, כולל תפעול, פיתוח עסקי ויחסי משקיעים, במקביל לפיתוח מודל פדגוגי חדשני למערכת החינוך הציבורית בישראל.

בנוסף, מתנדבת תמר בארגונים חברתיים. בין השנים 2001-2004 שימשה כמנהלת כספים וחברת הנהלה בעמותה לקידום נשים בספורט, והיא משמשת כיו”ר המכון הדמוקרטי משנת 2012.

תמר נשואה ואם לשלושה ילדים. היא בעלת תואר ראשון (BA) בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת ת”א ובעלת תואר שני (MBA) מאוניברסיטת חיפה.

אני מאמין: “אני מאמינה שישראל צריכה לשאוף להיות מדינה דמוקרטית וליברלית, המבוססת על ערכים של שוויון וחמלה, למען רווחתם של כל תושביה. בחרתי להתמקד בתחומים שלדעתי הינם המשמעותיים ביותר  בהקשר זה – חינוך ושילוב החברה הערבית בתוך המיינסטרים של החברה הישראלית”.

אייל מלובן

אייל מלובן

חבר בוועד המנהל

אייל מלובן – חבר ועד במכון הדמוקרטי מתחילת שנת 2017.

אייל שימש עד לאחרונה כדירקטור במועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. כיום, חבר הנהלת האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה. איש תקשורת ותיק, עם ניסיון בהפקה, ניהול ופעילות רגולטורית.

בעל ניסיון רב בהקמה, הובלה וניהול של ארגונים בתחום התרבות על מגוון פעילויותיהם.

רפאל יודלביץ'

רפאל יודלביץ'

חבר בוועד המנהל

רפאל יודלביץ’ משמש כחבר הוועד המנהל של המכון הדמוקרטי מראשית שנת 2017.

רפאל הוא פסיכולוג חינוכי בהכשרתו ועובד כיועץ ארגוני ואסטרטגי בארגונים עסקיים. בעל תואר שני בפסיכולוגיה חברתית ופסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת תל אביב. עבד עם מערכת החינוך ברעננה בעת התמחותו בפסיכולוגיה והתוודע לצרכים השונים של הצוות, ההורים והילדים. מאמין שהחינוך הוא המפתח לצמצום פערים בחברה ולשוויון הזדמנויות.

נשוי + 3 ילדים. מתגורר בגבעת עדה. סא”ל במילואים בחילות השדה.

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

11 + 15 =

שינוי גודל גופנים
ניגודיות