pixel

חלוצים מספרים...

בואו לשמוע מה יש לחלוצים שלנו להגיד!
וגם.. מנהלים ואנשי מפתח חינוכיים מספרים על התכנית!

הכירו את ורד גורפינקל-שמיר!

בוגרת מחזור ג' של חלוץ חינוכי

"מבחינתי אחד היתרונות הגדולים והמשמעותיים בחלוץ חינוכי הוא היכולת לשתף את המנחה ואת העמיתים שלי באתגרים השונים. המנחה שלי ליוותה אותי בתהליכים החינוכיים והאישיים, היוותה אוזן קשבת, נתנה עצות חכמות, חיזקה ועודדה כשהיה צריך! תודה!"
שיר לוי, מחנכת ביסודי אבן שמואל

הכירו את רון פולק!

מנהל תיכון דור בהרצליה

הכירו את חיה!

מנהיגה חינוכית בעכו

הכירו את רעות ואיילת!

מנהיגות חינוכיות בצפת

"במהלך השנה הרגשתי כל הזמן מוגנת ועטופה. בכל קושי או משבר בהתנהלות בבית ספר מול צוות או מול ההנהלה תמיד הרגשתי נח לבוא להתייעץ לשתף."
מירי עטר, חלוצה חינוכית ומנהיגה

הכירו את דניאל!

מחנכת בתיכון מילקן

"בנקודות המפגש שבין הכישורים הייחודיים שחבויים בכל אחד לבין צרכי המציאות המגוונים והאינסופיים תכנית החלוץ החינוכי מהווה גם עבורי מנוף צמיחה אדיר"
דוד לב טוב, מחנך בבית ספר לביא

הכירו את רויטל ותמר!

חלוצות וחברות

"תכנית חלוץ בשבילי היא עוגן ומשענת בארועים שונים שמורה חדש חווה בשנותיו הראשונות. התכנית מספקת תמיכה אישית, ליווי וכלים פרקטיים ורלוונטים להפוך את הלמידה למגוונת ואת המורה למקצועית יותר הן בפן הפדגוגי והן בפן הרגשי"
מירב ביטון, מחנכת בבית ספר אגרון

הכירו את רובי!

יזם חינוכי

"כשהגעתי לבית הספר לפני 8 שנים הרגשתי תלושה עם האג'נדה החינוכית שבערה בי לבין השטח ומה שהיה "מקובל" באותם שנים. ברגע שנכנסתי לתכנית חלוץ חינוכי הבנתי שיש גב שלם וחזק עם אותה אג'נדה חינוכית ומשם שאבתי המון ידע וכוח להביא את זה בעוצמה הפנימית לכיתה, 29 ילדי החינוך שלי בהחלט התחנכו אחרת בשנתיים המשמעותיות להם כיתות א-ב"
רבקה פרוס, מחנכת בבית הספר אפרים צמח
"התכנית החזירה לי את הביטחון . כשהגעתי למערכת החינוך לראשונה הרגשתי חוסר אונים ובדידות. חלוץ חינוכי גרמה לי להבין שאני לא לבד, החזירה לי את החיוך ונתנה לי מוטיבציה להמשיך לעסוק בחינוך. המנחה שלי ישבה איתי ברגעים קשים, ליוותה אותי בתהליכים החינוכיים והאישיים, ונכחה גם ברגעים המשמחים. ולסיכום, מה שעוד אהבתי בתכנית זוהי האמירה שבשביל להנהיג ולחנך - אתה צריך להיות שלם עם עצמך. חלוץ חינוכי עזרה לי להיות שלם עם עצמי ונתנה לי מוטיבציה לשנות ולהשתנות . תודה על הכל ❤"
אריאלה סולומון, מחנכת בבית הספר גווטאמלה
"החלוץ איפשר להיקלט בצורה מוחזקת למערכת וליווה אותי לאורך כל השנים הראשונות, אני מרגישה שאילולא החלוץ לא הייתי ממשיכה כמורה במערכת החינוך"
נעמה כנר, מחנכת בבית הספר השיטה
שאלות נפוצות ותשובות
 • השמה בבית ספר שמוביל תהליך שינוי 
  תיכנס לבית ספר לא רק כמורה אלא כסוכן שינוי. במקום להיבלע במערכת גדולה, אתה יכול לפעול בסביבה תומכת ולממש רעיונות שאתה מאמין בהם
 • תמיכה קבוצתית 
  תקלט בבית הספר כחלק מקבוצה מגובשת איכותית ותומכת ולא תאלץ להתמודד לבדך
 • קליטה תומכת בביה״ס
  ההנהלה והצוות מעריכים את כישוריך ומחכים לך וליוזמות החינוכיות שלך
 • ליווי, הכשרה והנחייה בשנים הקריטיות
  בתכנית דואגים לפיתוח היכולות המbהיגותיות והפדגוגיות שלך ומלווים אותך כל הדרך עד לתפקידי הנהגה בית ספריים.
 • מסלול האצה לקידום 
  חלוץ תיתן לך כלים, ליווי ודחיפה לתפקידי הנהגה וניהול (85% מהחלוצים מתחילים להפעיל יוזמות כבר בשנה הראשונה ולכ-75% מהם תפקידי ריכוז כבר בשנה השלישית)
 • תחושת סיפוק ועשייה משמעותית 
  תגיע לסביבה המקדמת שינוי ותהיה חלק חשוב בתהליך. התכנית מלווה ומדריכה גם את בית הספר בתהליך השינוי ויש באוויר אנרגיה של התחדשות.
 • תחושת נבחרת איכותית 
  תהייה חלק מקבוצה מגובשת ותומכת עם ערכים ומטרות דומים
 • התוכנית מבוססת על תפיסת On Job Training. ליבת ההכשרה מתקיימת במהלך יום לימודים. בנוסף, קיימת מעטפת הכשרה נוספת של קורסים וסיורים בבתי ספר מעוררי השראה, המוכרת לגמול השתלמות.
  אנו מתחשבים בעומס שיוטל עליך במהלך עבודתך ומשתדלים להקל. הפגישות עם המנחה מטעם התכנית מתקיימות ברוב המקרים על חשבון שעות השהייה, וימי ההכשרה מוכרים לגמול השתלמות.
  לא. אנו בוחרים את הטובים והטובות ביותר ומשקיעים בהם את כל המשאבים. יותר מכך, התכנית מעניקה מלגות לתואר שני לחלוצים החל מהשנה השנייה שלהם בתכנית, בכפוף לתנאי משרד החינוך.
  השלב הראשון הוא להגיע למפגש חשיפה בו תקבל את כל המידע שאתה צריך על מנת להחליט אם אתה מעוניין להגיש מועמדות. לאחר מכן מתקיים תהליך מיון שכולל מילוי טפסים, השתתפות במרכז הערכה וראיון אישי.
  החלוץ מתחייב ל-3 שנים בבית הספר  לפחות, כאשר השנה הראשונה היא שנת מבחן לכל הצדדים.
  אחרי שתעבור את תהליך המיון של התכנית, נשלח אותך להתראיין בבית ספר אחד או שניים המשתייכים לתכנית. אם אתה מעוניין בבית ספר מסוים בתכנית, אתה יכול לבקש ונשתדל להיענות לבקשות בהתאם לצורך. בתהליך ההשמה כמובן שניקח בחשבון נתונים כמו אזור המגורים, תחום הדעת שאתה מלמד, היקף משרה רצוי וכד’.
  אם אתה מחפש להוביל, לשנות ולהשפיע, בבתי ספר חלוציים יש לך הזדמנות להגשים את הרעיונות שלך ולפעול בסביבה מעוררת סיפוק ומשמעותית.
  אם בית ספר בו אתה עובד מתאים לקריטריונים של בית ספר חלוץ, תוכל לעניין אותו בהשתתפות תכנית.
  אם בשנה”ל הקרובה לא תהיי/ה עדיין בשנת סטאז’, אינך עומד/ת בתנאי הסף לקבלה לתכנית. מוזמן/ת לפנות אלינו בהמשך.

  לפרטים נוספים והרשמה לשנה הקרובה

  מידע נוסף ניתן למצוא בחוברת התכנית

  הצטרפו אלינו למפגשי מידע וחשיפה וירטואלים!

  המפגש הקרוב יתקיים ביום שני 4.5 בשעה 20:30

  התחברו:

  דילוג לתוכן