פדגוגיות דמוקרטיות Archives | המכון הדמוקרטי

סיור למידה למנהלי העיר חולון

המטרות הכלליות של הסיור:

חיבור למקורות המהלך בחולון, אני מאמין ועקרונות העירוניים, והשראה לקראת המשך הקומה הבאה של בניית המהלך של חיבור בין פדגוגיה למרחב העירוני.

איך יוצרים מצפן?

מצפן הוא טבלה שאשת החינוך ממלאת בה את העדויות האמתיות (בהתנהגות, בסדר היום ובמרחב הגן) שהיתה רוצה לראות ביום בו מתגשם הערך שבחרה לקדם על פי 4-3 קריטריונים- עקרונות פעולה: 

תאריכי ישיבות הנהלה

תאריך שעות נושא יום ב׳ 5 בספטמבר 2016 11:00-14:00 עידכון תקציב, שכר מינימום, סגירת חלק האסיפה ביום מכון יום ד׳ 14 בספטמבר 2016 11:00-14:00 הנהלה ארוכה, דיון במיקודים + סיכום יום מכון ויום מנהלים יום ד׳ 21 בספטמבר 2016 13:30-15:00 איידק יום ד׳ 28 בספטמבר 2016...

שעשועון סגנונות למידה: מי אני כאדם לומד/ת?


הסדנה המוצגת כאן יכולה לשמש אותנו בעבודה בכיתות.
מטרתה להכיר טוב יותר ואף לחגוג את  השונות המתקיימת בין הלומדים השונים המהווים חלק מכיתה או מקהילת לומדים. עצם העובדה שיש בכל קבוצה לומדים שונים וייחודיים מאפשרת דיאלוג על שוויון ושונות, על כבוד וקבלה. אחריותו של המורה להכיר בשונות ולהתכוון אליה בדרכי ההוראה, ההערכה והלמידה המתאפשרים בכתה, אבל גם ובעיקר ללמד את הילדים להכיר את עצמם ואת הייחודיות שלהם כלומדים. ללא ספק, הכרות הלומד עם סגנון הלמידה המאפיין אותו מהווה אלמנט משמעותי המאפשר לילד לקחת חלק בתהליכי למידה מודעים ומשמעותיים.  על הלומד עצמו להבין את המשמעות של  סגנון הלמידה שלו.
דרך הסדנה ניתן להדגיש את המשמעות העמוקה של השאלה “מהי למידה?” ” של מי הלמידה?”  “מי קובע מה צריך ללמוד?” וכדומה. חשוב לנצל את ההזדמנות ולערער על התפיסות המקובעות על השאלות הללו, להטיל ספר ולפתוח את החשיבה.

רג’יו אמיליה על קצה המזלג

תוכןברג’יו אמיליה שבאיטליה התפתחה גישתו הדיאלוגית לחינוך של לוריס מלגוצ’י. בגני הילדים הפועלים לפי גישתו אפשר לראות כיצד הקשבה לילדים מביאה למידה משמעותית לחייו של כל אחד מבאי הגן – הילדים, הצוות, ההורים.” במכון הדמוקרטי פותח בהשראת הגישה מודל...
דילוג לתוכן