לוגו המכון הדמוקרטי

מנטור טוב – מנטור לחיים

תנועת הבוגרים והבוגרות של המכון הדמוקרטי מסכמת שנה של עשייה בערב עיון בסימן: מנטורינג ככלי פדגוגי

במהלך השנה החולפת יותר מ־30 בוגרים ובוגרות שלנו שימשו מנטורים ומנטוריות לסטודנטים וסטודנטיות בהכשרה. הם ליוו וסייעו לקדם את המיזמים השונים שהגו הסטודנטים והסטודנטיות בשנים ב׳ ו-ג׳.

המיזמים עוסקים בתחומים מגוונים: נוער בסיכון, מגדר, מגזר ערבי, חינוך־סביבה, פדגוגיה חדשנית ועוד. הגיע הזמן לסכם, לחגוג, להודות וללמוד על השותפות הנהדרת הזאת, שתרמה רבות להכשרה ולמסלול.

הזמנה להוקרה, התבוננות ולמידה

לאחר שנה מוצלחת אנו מזמינים את חברי רשת הבוגרים לערב עיון משותף שבו נלמד יחד על מנטורינג כמרחב השפעה בשדה החינוכי והחברתי, נכיר מודלים מהארץ ומהעולם, נסיק מסקנות, נחשוב מחשבות, נעלה רעיונות ותובנות על תכנית המנטורינג שלנו, נאכל, נשתה, נודה למנטורים ולמנטוריות המופלאים והמופלאות שלנו ונחלק מתנות.

הערב יתקיים ביום חמישי, 5.7 בשעה 18:30 בתל אביב. כולם/ן מוזמנים/ות! (לא רק בוגרים/ות).

קצת על תנועת הבוגרים של המכון הדמוקרטי

המכון הדמוקרטי משתף פעולה עם ארבע תכניות אקדמיות במכללות ואוניברסיטאות, בוגרי המסלולים הם חברי תנועת הבוגרים והבוגרות של:

  • המסלול לתואר שני במדיניות חינוך באוניברסיטת תל אביב
  • תכנית “החממה ליזמות חינוכית” לתואר ראשון בסמינר הקיבוצים
  • תכנית “שבילים” לתואר ראשון בחינוך סביבתי במכללת קיי, באר שבע
  • תכנית ״נתיבים” לתואר ראשון – מסלול ייעודי לאנשי חינוך וחברה מהמגזר הבדואי, במכללת קיי, באר שבע.

כל התכניות עוסקות במנהיגות חינוכית דמוקרטית. כיום נמצאים בשטח יותר מ־500 בוגרים ובוגרות של המסלולים השונים, הממוקמים בעמדות מפתח בזירות חינוכיות וחברתיות בחברה הישראלית, בהם: יו”ר התאחדות הסטודנטים הארצית, מנהלי ומנהלות עמותות של הקהילה הגאה, מנהלי ומנהלות בתי ספר, בכירים ובכירות במשרד החינוך, בכירים ובכירות בעמותות ותנועות נוער ועוד.

מטיפה ועוד טיפה לרשת השפעה

מטרתנו להפוך את הפעולות הבודדות בשטח לרשת של השפעה ולספק תמיכה מקצועית לאנשי החינוך שלנו, ויחד להשפיע על קידום התרבות הדמוקרטית בישראל. לשם כך אנו עומדות בקשר עם יותר מ־300 בוגרים ובוגרות, מתוכם 65 פעילים ופעילות בתנועה. בימים אלה אנו עובדות על פיתוח אפליקציה שתתמוך בפעילות.

תודה לכל הבוגרים והבוגרות שמילאו את השאלונים ששלחנו – נמשיך לעדכן, ותודה גדולה לקרנות שתומכות בנו – קרן גנדיר וקרן יהל. ללא תמיכתן הנדיבה התכנית החשובה הזאת לא הייתה יכולה לצאת אל הפועל.

שתפ/י ב: