מדברים ויזואלית
הכשרה מתקדמת בהנחיה גרפית וחשיבה חזותית
(סדנת העמקה)

5.7.2018 | 9:30-17:00
גן המכון לחינוך דמוקרטי

“מדברים ויזואלית – העמקה” מיועדת עבור מי שכבר השתתף או השתתפה בעבר בסדנאות “מדברים ויזואלית – יסודות” בהנחייתה של תמר, או בסדנאות שהועברו על ידי מנחים גרפיים אחרים בארץ או בחו”ל שעסקו בתכנים ובכלים של הנחיה גרפית. 

איזה מיומנויות וכלים ניתן לרכוש בסדנה?

על המנחה

תמר הראל, עוסקת בתכנון והנחיה של תהליכי שינוי בתחומים המשלבים קיימות, תכנון אסטרטגי ומעורבות, תוך כדי שילוב שילוב עם כלים וטכניקות של חשיבה ויזואלית. היא מתגוררת כיום בהולנד ועובדת כיועצת באוטרכט. שותפה מייסדת של Re-Volt באירלנד ו-Think Visual. עצמאית ושותפה בארגונים שונים, ישראל ועבדה בעבר במרכז השל לקיימות בתחום החינוך ושיתוף מחזיקי עניין.

על הסדנה

הסדנה פתוחה עבור מי שמשלב את הכלים של הנחיה גרפית באופן יום-יומי, שיש לו סיפורים מניסיונות שעבדו בטוב (או שלא) ושרוצה לשכלל ולשדרג את הידע הקיים. בסדנת ההעמקה נוסיף ממד של כלים ותכנים שייבנו על היסודות הקיימים, בעיקר סביב הקשבה פעילה וטמפלטים ונעמוד על ההבדלים בין תיעוד גרפי והנחיה גרפית ומתי להשתמש בכל אחד. בנוסף, נבחן מה קורה כאשר משלבים כלים ויזואליים בתהליכי שינוי, עם אינדיבידואליים, קבוצות או ארגונים גדולים. מטרת הסדנה היא להביא ביחד משתתפים שאכן משתמשים בכלים של הנחיה גרפית ביום-יום ומעוניינים ללמוד מאחרים, לשתף, לחקור וללמוד ביחד.

בסוף הסדנה

תצאו עם תחושה מחוזקת במה שאתם כבר יודעים/ות ועם כיוון ברור לגבי כיצד תשתמשו בכלים של הנחיה גראפית בפעם הבאה, בהצלחה יתרה. אנחנו מכוונים לבנות את הביטחון, להעשיר את ארגז הכלים ולהראות מה אפשרי כאשר משלבים ויזואליזציה בתהליכי שינוי.