לוגו המכון הדמוקרטי

“שבילים” ו”נתיבים” פורצי דרך

תכנית “שבילים” הינה תכנית פורצת דרך בהכשרת אנשי חינוך וחברה בתחום הסביבה והקיימות וכן, בפיתוח מנהיגות בחברה הערבית. התכנית פועלת בשיתוף פעולה בין מכללת קיי למכון לחינוך דמוקרטי, הוקמה ומובלת על ידי ד”ר דפנה גרנית. התכנית זכתה לפני כחודש בפרס ‘אות הנגב’ לשנת 2017. הפרס הוענק זו הפעם התשיעית בטקס חגיגי ב- 21/11 . הפרס מוענק מידי שנה לגופים, ארגונים, עמותות, רשויות ומוסדות שמקדמים את נושא הסביבה והחברה בנגב.

פעילות בתכנית שבילים

מי שמגיע לערב סוף השנה של התכנית, מוצא תמהיל נדיר של החברה הישראלית, סטודנטים מכל המגזרים, מהחרדי ועד הבדואי, במגוון גילאים, הלומדים יחד ועוברים תהליך אישי הקורא להם להיות פרו-אקטיביים ולשפר את פני החינוך והחברה באזור הדרום. ב”שבילים” לומדים אנשי חינוך מנוסים, שפועלים במסגרות שונות בשדה החינוכי והחברתי, שלא השתלבו מעולם במסגרת אקדמית. התכנית מהווה עבורם מרחב של למידה מגוונת, התנסותית, אישית וקבוצתית.

התכנית מייצרת רשת של בוגרים שפועלת באזור ומקדמת אותו. בעקבות ההצלחה, פתחה השנה מכללת קיי, בשיתוף המכון לחינוך דמוקרטי, גם את מסלול “נתיבים”, מסלול ייעודי לאנשי חינוך וחברה מהמגזר הבדואי.

במסלול לומדים כבר היום 42 סטודנטים לתואר ראשון בחינוך עם התמחות בגאוגרפיה וחינוך בלתי פורמלי. הצוות הוא צוות מעורב של מרצי המכללה ועוד מרצים שהם אנשי שטח, הפעילים בתחומים של סביבה, חברה וחינוך, בחברה הבדואית.

התכנית הייחודית מאפשרת להנגיש את התואר לסטודנטים ולהתאים אותו לצורכיהם, להצמיח מנהיגות חינוכית של צעירים, כבר עם כניסתם למערכת, והיא אבן דרך משמעותית נוספת בהנגשה של חינוך איכותי ומתקדם למגוון האוכלוסיות החיות בישראל.

שתפ/י ב: