מדברים ויזואלית
הכשרה בהנחיה גרפית וחשיבה חזותית
(סדנת בסיס)

6.7.2018 | 9:00-16:00
גן המכון לחינוך דמוקרטי

שפה משותפת בין אנשים מכונה לא פעם תמונה משותפת. הכלים של הנחיה גרפית יוצרים שפה משותפת בין קבוצת אנשים בצורה לא מילולית, מהירה ועוצמתית, על ידי שימוש בכוחם של כלים ויזואליים.

איזה מיומנויות וכלים ניתן לרכוש בסדנה?

על המנחה

תמר הראל, עוסקת בתכנון והנחיה של תהליכי שינוי בתחומים המשלבים קיימות, תכנון אסטרטגי ומעורבות, תוך כדי שילוב שילוב עם כלים וטכניקות של חשיבה ויזואלית. היא מתגוררת כיום בהולנד ועובדת כיועצת באוטרכט. שותפה מייסדת של Re-Volt באירלנד ו-Think Visual. עצמאית ושותפה בארגונים שונים, ישראל ועבדה בעבר במרכז השל לקיימות בתחום החינוך ושיתוף מחזיקי עניין.

על הסדנה

הנחיה גרפית מציעה דרך נוספת ומרעננת לחשיבה ולעיבוד מידע. בסדנה נגלה יחד כיצד צבע יכול לשחק תפקיד בתהליכי קבלת החלטות, למה ציור אחד יכול
לפצח ויכוח של חודשים, מהם הכלים הוויזואליים הנגישים ביותר (גם עבור אלו עם שתי ידיים שמאליות), מהם היתרונות המגיעים עם זה ומה הערך המוסף של
שילוב אלמנטים מהנחיה גרפית בתהליכים של הנעת שינוי.

בסדנה..

  • נכיר את המרכיבים השונים של הנחיה גרפית, גם בתיאוריה אבל בעיקר דרך הידיים, בעבודה אישית או בקבוצות.
  • נתרגל כלים ושיטות מתוך הארגז של הנחיה גרפית, שאותם ניתן לשלב וליישם על כל תהליך או סיטואציה מהחיים האישיים או מקצועיים.
  • נלמד גם טכניקות לציור פשוט ומהיר, אבל בעיקר נלמד שהכלי הראשון של מנחה גרפי הוא בכלל לא העיפרון.. ההכשרה מתאימה גם למי שחושב שהוא לא יודע לצייר, גם עבוד מי שמעולם לא נחשף לתחום ורוצה להתחיל להבין במה מדובר, או עבור אלו שכבר מכירים ברמה מסוימת ומעוניינים להעמיק.