מנהיגות ושיתוף פעולה
בארגונים גדולים ותנועות המוניות

Swarm Leadership היא תפיסה ומתודולוגיה המתארות כיצד ניתן ליישם ולהשתמש בידע על התנהגות של המון אנושי, משתתף ויצירתי ללא מנהיגות ריכוזית. לימוד התפיסה והמתודולוגיה מאפשר למתנסים בה לפתח מיומנויות להשתתפות ב”ענן אנושי” שמבקש לחולל שינוי. הגישה מוותרת על הצורך בשליטה או חלוקת עבודה ריכוזית. במתודולוגיה קיימים כלים המאפשרים לאנשים לפעול מהמקום בו הם נמצאים, מתוך אמון ושאיפה לתרום למאמץ הקולקטיבי שדואג ל”ענן האנושי”, לסביבה ולפתרון בעיות אנושיות.

מי יכול להינות מאימוץ התפיסה
והטמעת המתודולוגיה?

ארגונים עסקיים

שיפור ביצועים עסקיים

א/נשי מקצועות התערבותיים

יועצים ארגוניים, מנחי קבוצות, מנטורים

ארגונים חברתיים

שיפור האימפקט החברתי

תנועות חברתיות

שיפור המעורבות ומספר המשתתפים הפעילים

איזה מיומנויות וכלים ניתן לרכוש
מהתנסות ויישום המתדולוגיה?

כיצד פותחה המתודולוגיה?

התפיסה גובשה ע”י פלוריס קוט. פלוריס מספר שגיבש את התפיסה שלו לאחר שלימד אימפרוביזציה בתיאטרון במשך 25 שנה. בנקודה מסויימת הוא התחיל לתהות האם יותר מ-20 אנשים יכולים לעמוד על במה ולשתף פעולה בהעמדת מחזה באופן אימפרוביזורי. הוא התחיל לגבש עקרונות וגישה אישית שכדאי שמשתתפים יאמצו כדי לתמוך בהתהוות עצמית של מחזה. פלוריס חווה הצלחות רבות עם העקרונות והגישות שפיתח בקרב שחקנים ושחקניות בתיאטראות שונים. מאז פלוריס התאים את התפיסה והמתודולוגיה גם לארגונים עסקיים, ארגונים חברתיים ותנועות חברתיות, תוך כדי התנסויות עם המתודולוגיה והכלים שפיתח במגוון מסגרות.

ידע נוסף על התפיסה והמתדולוגיה

על הסדנא

בסדנת Swarm Leadership, נלמד על תפיסת מנהיגות ושיתופי פעולה בקבוצות ותנועות המוניות. העולם כיום שופע ביוזמות של אנשים הרוצים להפוך אותו לטוב יותר. חלק מהתנועות האלה נוצרות מתוך ארגונים חברתיים ועמותות וחלקן נובעות מבודדים.

הסדנה מאתגרת את התפיסות המקובלות על מנהיגות ומציעה אלטרנטיבה לתפיסה המקובלת שמהלכים מובלים על ידי מנהיגים, או שחייב להיות מישהו אחראי כדי שמשהו יעבוד. בסדנה נבין איך נוכל לשפר את היכולת שלנו לצמוח ביחד ללא מנהיג אחד שמוביל, אלא על-ידי המון שיכול להזיז הרים מבלי שיש כוח שיכול לעצור אותו.

בסוף הסדנה:

  • נכיר את התנועה של נחיל המוני, איך היא עובדת והביטויים העדכניים שלה בכל מקום בעולם.
  • נכיר כלים המסייעים להמון חיובי לצמוח, לקידום תנועות המוניות.
  • נכיר כלים לקריאת מציאות של מנהיגות ודיאלוג שנוצרים בהמון.
  • נרכוש מיומנויות תכנון מתוך רעיונות כמו “תכנון לפי תבונת הנמלה”, “תכנון משחקי”.

הסדנה פותחת דלת לשינוי פרדיגמות, אמונות והבנות על מה שאנחנו מסוגלים לעשות יחד ונותנת טעימה של הכלים והרעיונות.

 

על המנחה:

פלוריס קוט
מהנדס משחקים. מכניס את המשחקיות לעבודה עם ארגונים, קהילות ואנשים, ליצירת מרחבים יצירתיים, פורצי דרך וכיפיים.