מדברים ויזואלית – הכשרה בהנחיה גרפית וחשיבה חזותית

מיקום הסדנא

מכון לחינוך דמוקרטי
סמינר הקיבוצים

מחיר למשתתף/ת

600 ש”ח

כולל ארוחת צהריים קלה,
קפה ונשנושים

אורך הסדנא

8 שעות

 

תאריכים

סדנה #1 22.12.2016 (חמישי)
סדנה #2 23.12.2016 (שישי)

שפה משותפת בין אנשים מכונה לא פעם תמונה משותפת, הכלים של הנחיה גרפית יוצרים שפה משותפת בין קבוצת אנשים בצורה לא מילולית, מהירה ועוצמתית, על ידי שימוש בכוחם של כלים ויזואליים.

הנחיה גרפית מציעה דרך נוספת ומרעננת לחשיבה ולעיבוד מידע. בסדנה נגלה יחד כיצד צבע יכול לשחק תפקיד בתהליכי קבלת החלטות, למה ציור אחד יכול לפצח ויכוח של חודשים, מהם הכלים הוויזואליים הנגישים ביותר (גם עבור אלו עם שתי ידיים שמאליות), מהם היתרונות המגיעים עם זה ומה הערך המוסף של שילוב אלמנטים מהנחיה גרפית בתהליכים של הנעת שינוי.

בסוף הסדנה:

  • נכיר את המרכיבים השונים של הנחיה גרפית, גם בתיאוריה אבל בעיקר דרך הידיים, בעבודה אישית או בקבוצות.
  • נתרגל כלים ושיטות מתוך הארגז של הנחיה גרפית, שאותם ניתן לשלב וליישם על כל תהליך או סיטואציה מהחיים האישיים או מקצועיים.
  • נלמד גם טכניקות לציור פשוט ומהיר, אבל בעיקר נלמד שהכלי הראשון של מנחה גרפי הוא בכלל לא העיפרון… ההכשרה מתאימה גם למי שחושב שהוא לא יודע לצייר, גם עבוד מי שמעולם לא נחשף לתחום ורוצה להתחיל להבין במה מדובר, או עבור אלו שכבר מכירים ברמה מסוימת ומעוניינים להעמיק.

מועדי הסדנה (אותה סדנה בשני ימים צמודים):

סדנה #1 22.12.2016 יום חמישי – 9:30-17:30
סדנה #2 23.12.2016 יום שישי – 8:00-16:0

על המנחה:

תמר הראל

Co-Funder TNS Israel. עוסקת בהנחיה וליווי של תהליכי שינוי בשילוב עם כלים וטכניקות של חשיבה ויזואלית. תמר עבדה בעבר במרכז השל לקיימות ומתגוררת כיום בהולנד.