לוגו המכון הדמוקרטי

ברושור תכנית אמיצים

בית ללמידה והשראה

אנו קוראים אמיצים לבתי ספר המוכנים לצאת אתנו למסע פדגוגי חדשני. לאלה שאינם מסתפקים במוכר ורוצים לקדם למידה משמעותית באמת. אלה המבינים בצורך לאפשר לתלמידים להבנות את הידע בעצמם ולהיות לומדים אקטיביים.

לכם, האמיצים, אנו מציעים ליווי והטמעה של פדגוגיות מתקדמות על ידי מנחים בעלי ניסיון עשיר ובקיאות במודלים פעילים בארץ ובעולם.

למידה מבוססת פרויקטים, למידה מבוססת מקום, קהילות לומדים, ניהול עצמי דמוקרטי, חינוך אישי, הערכה חלופית אלו רק חלק מהתוכניות החדשניות המחכות לאימוץ על ידי בתי ספר אמיצים.

אנו רואים בצוות בית הספר מוביל ומעצב של התהליכים הבית ספריים, ושל תרגום החזון והערכים המשותפים לנעשה בשיעור בתוך הכיתה, בקשר היום יומי עם הילדים והנערים.

״ההנחיה של המכון יצרה שפה משותפת, נתנה כלים מהותיים ללמידה משמעותית, יצרה ברק בעיניים בקרב צוות בית הספר ושינוי מהותי בתפיסה הפדגוגית״

עמליה ליידרמן, מנהלת בית ספר עידנים ירושלים

ייחודה של תכנית אמיצים

הצלחה בהטמעת פדגוגיות חדשניות תלויה ברמת הרצון, היכולת והמחויבות של צוות ההוראה. רק יכולתך לבנות אקלים של חדשנות ולעצב את היחסים בבית הספר תקבע את עתיד השינוי.

זאת בדיוק ייחודה של תכנית אמיצים. היא אינה רק מביאה מודלים מתקדמים אלא פועלת ליצור תרבות בית ספרית שתדע לקלוט וליישם אותם. היא מפעילה פרקטיקות של דיאלוג והסכמה ורותמת את הצוות תחת חזון משותף ומטרות.

diagram״ הפרמטר הכי משמעותי בקידום תלמידים – מורים שעובדים יחד בשיתוף ושותפות ומעריכים את ההשפעה שלהם על התלמידים״

ג׳ון האטי

מתוך מחקר Visible learning meta-study

מה בתכנית?

תכנית אמיצים היא תכנית תלת שנתית של ליווי מערכתי פדגוגי באמצעות מנחים בעלי ניסיון עשיר ובקיאות במודלים פעילים בארץ ובעולם. התכנית פועלת מעבר לממד הבית ספרי ויוצרת רשת של בתי ספר עמיתים המעשירים זה את זה בלמידה הדדית.

״בית ספרנו זכה במנחה מדהימה, ברמה המקצועית וברמה האישית. אני יכולה להגיד שלמנחה שלנו חלק גדול ונכבד בהובלת השינוי הבית ספרי והובלת תהליכים פדגוגיים משמעותיים ואיכותיים״

נורה אלתאג’י, מנהלת בית הספר אלפארוק ירושלים

איך מתחילים?
לקבלת מידע נוסף צרו קשר

שתפ/י ב: