קהילה של אמיצים

כתבה: אורית אייזן

 על תבונה ורגישות ביה״ס כמרחב מפתח ומתפתח

כדי לייצר שינוי בר קיימא, כדי לאפשר קיום של בית ספר כמרחב מפתח ומתפתח צריך שתהייה קהילה. כנס האמיצים הוקדש לנושא תחת השם:  ״על תבונה ורגישות ביה״ס כמרחב מפתח ומתפתח״. לכמה שעות התכנסנו ויצרנו קהילה, עם שלושה קוים מנחים- כולנו שותפים, אנחנו בלמידה ובאנו להנות.

 אז איך עושים את זה?

amizim4

מה צריך שיקרה כדי ליצור ולקיים קהילה  שמהווה מקום של אמון ובטחון ומספקת מרחב אמיתי לביטוי, מוגנות, שיתוף ושייכות? שאלות  אלה הנחו אותנו בלמידה שהקדשנו לנושא וביריעה הרחבה שפרשנו. ידוע לנו שהנושא שבחרנו הוא ענק, ואנו מקוות שהצלחנו ליצור תמצית של הדברים המרכזיים והרלוונטים, שיעודדו אתכם להמשיך ולהעמיק בלמידה ובעיקר, בהתנסות.  בעינינו, קהילה היא מושג מפתח בהצלחה של בית הספר כולו  ואנו שואפות שיהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהשפה הבית ספרית אנחנו מעודדות ומזמינות אתכם , למצוא את הדרך היחודית שלכם במסע ליצירת קהילה. זו המותאמת לצרכים ולמטרות שלכם.

מגזין אמיצים

מגזין אמיצים השלישי מוקדש הפעם ל״קהילה״ – תמצאו כאן סיפורי קהילה רבים ומעוררי השראה – מהארץ ומהעולם, מעולם החינוך ומעולמות החברה. משבט ההנייקה, דרך ״המחנכים של גוגל״, מהאקתון חברתי ועד קנבס קהילתי, ועוד.

מגזין אמיצים השלישי מוקדש לסיפורי קהילה מעוררי השראה מהארץ והעולם.