החממה ליזמות חינוכית חברתית

תכנית ייחודית: לימודים לתואר ראשון / לימודי הסבה
של מכללת סמינר הקיבוצים

על החממה

החממה ליזמות חינוכית חברתית היא מסלול להכשרת אנשי ונשות חינוך החושבים ופועלים מתוך תפיסת עולם דמוקרטית, בעלי חשיבה ביקורתית, זהות חינוכית מתפתחת, אשר פועלים כמחוללי שינוי במרחב החינוכי-חברתי.

מסלול החממה מחבר בין רמה אקדמית גבוהה לפדגוגיות למידה חדשניות המאפשרות לכל לומד ולומדת להביא את יכולותיהם הייחודיות לידי ביטוי.

הלימודים כוללים לימודי חינוך, לצד לימודי דיסציפלינה במקצועות הוראה שונים לעל יסודי וכן הכשרה לגיל הרך ולניהול עסקים חברתיים.

הסטודנטים במסלול מקבלים ליווי ממנחה אישי, הן בהשתלבות האקדמית והן בהתפתחות המקצועית כאנשי ונשות חינוך. מסלול החממה מזמן חוויית לימודים כחלק מקהילה השואפת להיות קהילה דמוקרטית בה ניתן להשפיע, לעצב ולבטא את הייחודיות של כל סטודנט וסטודנטית. קהילת הסטודנטים במסלול משלבת מגוון גילאי, חברתי ומקצועי של אנשי חינוך השואפים להוביל שינוי חברתי.

מספרים על החממה

תמר אוזרד

מה זה חינוך דמוקרטי בשבילי זה לקום בבוקר עם חיוך, כי כיף לבוא ללימודים. זה להתפתח ולגדול ולהביט פנימה. חינוך דמוקרטי זה תחושה של בית… בית שצומחים בו ושנמצאים בו בדיוק האנשים הנכונים כדי לקיים בית חזק ואיתן, אנשים שהם מאירי הדרך, מציבי המראות, מעוררי השראה. חינוך דמוקרטי זה הבנה שיש סביבך חברי אמת שיש להם המון ידע. חינוך דמוקרטי הוא רעיון שמחלחל לאט אבל עמוק, אשר לעתים מרגיש כבלתי ניתן לאחיזה… תודה!

עדי שבתאי

התכנית היתה עבורי שבירת מיתוס בכל הקשור ללימודים באקדמיה. מעולם לא חשבתי שאוכל לעשות תואר ראשון ובמקביל לחוות 3 שנים כל כך נפלאות, משמעותיות וחיוניות. למידה באווירה אחרת, אינטימית, מכילה, מעצימה. הקשר הישיר עם מרצים שבמהרה הפכו לחברים. האנשים האיכותיים ביותר שפגשתי – כל אלו הופכים את הלימודים במסלול לחוויה ייחודית שאין שניה לה.

איל מדג’ר  

באופן אישי, הגעתי ללימודים קצת סקפטי. חשבתי: “מה כבר ילמדו אותי על חינוך?” אף על פי כן, הלימודים במסלול נתנו לי המון. קיבלתי הזדמנות להשפיע באמת על  הצורה בה אני לומד באקדמיה. הובלתי צוות, למדתי איך לעבוד עם אנשים ועם גופים ומערכות. וכל זה עם אנשי צוות שמלווים אותי, מדברים איתי בגובה העיניים ומאתגרים אותי יותר ויותר. כך למדתי מה זה חינוך משמעותי ורלוונטי הלכה למעשה.

יובל שגב, מורה בבית הספר חוף השרון – כתבה ב-Ynet

“רציתי ללמד משהו מרגש – אז בנינו מכונית”
לחצו לקריאת הכתבה

התואר של מכללת סמינר הקיבוצים ומפורסם באישורה. המסלול פתוח לקהל הרחב.

למידע נוסף בנושא החממה ליזמות חינוכית: