החממה ליזמות חינוכית

תכנית ייחודית: לימודים לתואר ראשון / לימודי הסבה
של מכללת סמינר הקיבוצים

על החממה

החממה ליזמות חינוכית חברתית היא מסלול להכשרת אנשי ונשות חינוך החושבים ופועלים מתוך תפיסת העולם הדמוקרטית וערכיה, בעלי חשיבה ביקורתית, זהות חינוכית מתפתחת ואשר פועלים כמחוללי שינוי במרחב החינוכי חברתי.

מסלול החממה עושה את החיבור בין רמה אקדמית גבוהה לפדגוגיות למידה חדשניות המאפשרות לכל לומד/ת להביא את יכולותיו/ה הייחודיות לידי ביטוי.

הלימודים כוללים לימודי חינוך לצד לימודי דיסציפלינה במקצועות הוראה שונים לעל יסודי וכן הכשרה לגיל הרך ולניהול עסקים חברתיים.

הסטודנטים/ות במסלול מקבלים ליווי ממנחה אישי/ת מצוות המכון הדמוקרטי, הן בהשתלבותם/ן האקדמית והן בהתפתחותם/ן המקצועית כאנשי ונשות חינוך. מסלול החממה מזמן לסטודנטים/ות חוויית לימודים כחלק מקהילה השואפת להיות קהילה דמוקרטית בה הם/ן יוכלו להשפיע, לעצב ולהביא את ייחודיותם/ן לידי ביטוי. קהילת הסטודנטים/ות במסלול משלבת מגוון גילאי, חברתי ומקצועי של אנשי חינוך בעלי מוטיבציה להובלת שינוי חברתי.

מספרים על החממה

תמר אוזרד

מה זה חינוך דמוקרטי בשבילי זה לקום בבוקר עם חיוך, כי כיף לבוא ללימודים. זה להתפתח ולגדול ולהביט פנימה. חינוך דמוקרטי זה תחושה של בית… בית שצומחים בו ושנמצאים בו בדיוק האנשים הנכונים כדי לקיים בית חזק ואיתן, אנשים שהם מאירי הדרך, מציבי המראות, מעוררי השראה. חינוך דמוקרטי זה הבנה שיש סביבך חברי אמת שיש להם המון ידע. חינוך דמוקרטי הוא רעיון שמחלחל לאט אבל עמוק, אשר לעתים מרגיש כבלתי ניתן לאחיזה… תודה!

עדי שבתאי

התכנית היתה עבורי שבירת מיתוס בכל הקשור ללימודים באקדמיה. מעולם לא חשבתי שאוכל לעשות תואר ראשון ובמקביל לחוות 3 שנים כל כך נפלאות, משמעותיות וחיוניות. למידה באווירה אחרת, אינטימית, מכילה, מעצימה. הקשר הישיר עם מרצים שבמהרה הפכו לחברים. האנשים האיכותיים ביותר שפגשתי – כל אלו הופכים את הלימודים במסלול לחוויה ייחודית שאין שניה לה.

איל מדג’ר  

באופן אישי, הגעתי ללימודים קצת סקפטי. חשבתי: “מה כבר ילמדו אותי על חינוך?” אף על פי כן, הלימודים במסלול נתנו לי המון. קיבלתי הזדמנות להשפיע באמת על  הצורה בה אני לומד באקדמיה. הובלתי צוות, למדתי איך לעבוד עם אנשים ועם גופים ומערכות. וכל זה עם אנשי צוות שמלווים אותי, מדברים איתי בגובה העיניים ומאתגרים אותי יותר ויותר. כך למדתי מה זה חינוך משמעותי ורלוונטי הלכה למעשה.

יובל שגב, מורה בבית הספר חוף השרון – כתבה ב-Ynet

“רציתי ללמד משהו מרגש – אז בנינו מכונית”
לחצו לקריאת הכתבה

ד”ר יוסי אסף,
ראש סמינר הקיבוצים

“אין זה מכתב המלצה אלא וידוי. “השותפות בין המכללה לבין המכון הדמוקרטי שראשיתה לפני שש שנים היתה מעשה אירוסין יותר מהצהרת נישואים. לשני השותפים היה אופק הומניסטי ואמונה נחושה בעוצמתו של החינוך. “החממה” שהיא תרגום הייחודיות של שותפות זו לתוכנית הכשרה לא רק זו שהפכה בת לגיטימית במערכת האקדמית אלא אף הזרימה חיוניות בעורקיה שלה. לא אגזים אם אומר כי התופעה הזו שינתה את פני המכללה. המחויבות לשליחות החינוכית, התייצבות צעירים עם ברק בעינים, המוכנות לחלום אדם וללכת שמה, אלה מטעינים את המכללה בתסיסה מרתקת. אין לי ספק כי המסע המשותף – כל עתידו לפניו”.

התואר של מכללת סמינר הקיבוצים ומפורסם בחסותה. המסלול פתוח לקהל הרחב.
לימודים לא אקדמיים במסגרת התואר מטעם המכון לחינוך דמוקרטי יוכרו בהתאם להחלטת המל”ג בנושא “פטור מלימודים אקדמיים על בסיס לימודים לא אקדמיים”.

מתעניינים? השאירו פרטים

דברו איתנו: 03-7412729 | di@democratic.co.il 

תנועות נוער וארגונים שותפים