מידע למנהלים

מעוניינים בהובלת תהליכי שינוי, בחיזוק המנהיגות הבית ספרית ושילוב כוח אדם איכותי שיסייע להם להוביל שינוי, אנחנו מחפשים אתכם.

אנחנו מחפשים מנהלים שאינם מפחדים משינויים ואף מעודדים אותם, מנהלים שרוצים לתרום להצמחת דור חדש של מנהיגות חינוכית, שרוצים להוביל תהליך של חדשנות פדגוגית במערכת הפורמלית ולשמש מקור השראה ומודל מנהיגות בעל תפיסה פלורליסטית וחברתית מגובשת.

אם אתם מנהלי בתי ספר ציבורי, המוכר על ידי משרד החינוך –
מיסודי ועד תיכון, בפריפריה הגיאוגרפית או החברתית –
ואתם שייכים למדד טיפוח 5 ומעלה

המטרות שלכם ושלנו

צמצום הפערים בין מרכז הארץ לפריפריה מתחיל בחינוך. על המורה של ימינו לקדם חדשנות חינוכית ולהוביל שינויים מערכתיים. כדי להוביל את השינויים הללו מערכת החינוך זקוקה לאנשי חינוך אנרגטיים שמכירים באתגרים ורוצים להוביל שינויים גדולים, אבל גם לכם – מנהלי בתי הספר.

באמצעות תכנית חלוץ חינוכי תוכלו לקבל לבית הספר סוכני שינוי, כוח אדם צעיר ודינמי שיסייעו לכם לקדם את בית הספר ויטמיעו בו חדשנות פדגוגית. יחד תעודדו ילדים מאוכלוסיות מגוונות לחשוב באופן יצירתי ולהתפתח,

כדאי לדעת

כמנהלי בתי ספר המצטרפים לתכנית עליכם להתחייב לתהליך של פיתוח חדשנות חינוכית, שייושם בשיתוף פעולה בין ההנהלה, החלוצים החינוכיים וצוות המורים בבית הספר. בכל בית ספר ייבנה מודל ייחודי התואם את צרכיו ואופיו.

כמו כן תתחייבו להשתתף במפגשי שיח ולמידה של קבוצת המנהלים. המפגשים יסייעו לכם לטפח את המנהיגות החינוכית בבית הספר וייתנו לכם השראה בהובלת תהליך השינוי.

מלווה מטעם התכנית יסייע לכם ולצוות הניהול בבנייה ובפיתוח מודל החדשנות החינוכית ויסייע לכם בהטמעת תהליכי השינוי ובהדרכת הצוותים הרלוונטיים.

עדויות מנהלים

“בזכות הליווי המקצועי של אנשי המכון התאפשר לי להגשים את עצמי בבית הספר ולהגיע לתפקיד מרכזי תוך זמן קצר מאוד. התכנית שומרת עליי ועוטפת אותי באמונה שאני בדרך הנכונה, היא מכוונת אותי ברמה המקצועית וברמה האישית.”

(ינה נכט, חלוצה שנה חמישית, מחנכת ורכזת פדגוגית בבית חינוך אישי גורדון בת ים)

“תכנית חלוץ נותנת לנו רוח גבית בהיבט המקצועי, הרגשי והכלכלי ומהווה מנוף לקידום תהליך השינוי בבית ספרי. ללא התכנית לא היינו פורצי דרך בעיר חיפה”

(שרון עיטה, מנהלת בי”ס פיכמן, חיפה)

“תכנית החלוץ עבורי היא הזדמנות עבור אנשי חינוך המאמינים ביכולתם להשפיע. התכנית מפתחת ומקדמת אנשי ונשות חינוך לחשוב מחוץ לקופסה, לקחת אחריות ולמצוא את המנהיג הקיים בתוכם”

(איסי יצחקוב, חלוץ בוגר התוכנית, מחנך ורכז חונכות בבי”ס יחד, חולון)

“הרוח הגבית שנותנת תכנית החלוץ, בצד העוגנים והבירור עם קבוצת המנהלים כקבוצת תמיכה וכשותפים לדרך, מייצרת עבורי ועבור ביה”ס רשת של עשייה, דיבור משותף, דיאלוג ובעיקר סוללת נתיב של תקווה, אמירה ודרך חינוכית חדשה”

(יפית גרין, מנהלת בי”ס גבעת גונן, ירושלים)

“התכנית מאפשרת לי קפיצה עם מצופים למים העמוקים, ורוח גבית שמסייעת בחתירה לעבר הגשמת החזון. “

(מיכל גרייבסקי, בוגרת התוכנית, מחנכת ורכזת פדגוגית, תיכון דור הרצליה)

“תכנית חלוץ נותנת לי הזדמנות לחבר מנוע דחף לשינוי הבית ספרי שאני רוצה לקדם, ולצרף לבית הספר קבוצת יזמים חינוכיים ערכיים שבאו לחינוך מתוך שליחות”

(סני כרמלי, מנהל תיכון אורט גאולה, ת”א)

הצטרפו אלינו

מעוניינים בכוח אדם איכותי ומוביל שינוי, בהנהגת תהליכי שינוי, בפיתוח מנהיגות בית ספרית ובתרומה להצמחת דור חדש של מורים־מנהיגים, פנו אלינו למידע נוסף.