pixel

השביל האישי – مسار شخصي

יוזמות סטודנטים וסטודנטיות מתוכניות שבילים ונתיבים מהמכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע.

סגול בהיר - יערה כהן

אתר אינטרנט עבור אנשים עם חרדת בחינות
לשבור מיתוסים, להרגיש שייכים ולעבור את זה ביחד

אתר אינטרנט שמאגד בתוכו שאלון לאבחון עצמי, טיפים ומאגר מטפלים מקצועי. האתר מבקש ליצור תחושת קהילה וביתיות, לשבור מיתוסים ולספק כלים יעילים להתמודדות עם חרדת הבחינות.

סיפור הדרך
שמי יערה כהן ויש לי חרדת מבחנים. לאורך כל שנותיי בבית הספר היסודי והתיכון, הרגשתי לבד. לא הכרתי עוד אף אחד עם חרדה דומה לשלי. ככל שהתבגרתי, הבנתי שאני לא היחידה. חלקם מסתירים, חלקם מתגאים, אך כולנו שותפים לאותה החרדה! אני מקווה שבזכות האתר, נערים, צעירים ומבוגרים יוכלו למצוא דרכם בעולם תחרותי שמקדש מבחנים.

 • יערה כהן
  גרה בבאר שבע ואוהבת כלבים וספורט.
  החיים יפים, מותר להנות, הכל בסדר.
 • מייל

מקום טוב לגדול בו - ניר ברד

שימוש בכדורגל בירוחם כחינוך בלתי פורמלי

יצירת בית חם לילדים/נערים שאוהבים וחיים כדורגל שבו יוכלו להתאמן ובנוסף יחונכו על ערכי המועדון – מצויינות, חברות, קבלת האחר וכו׳…

סיפור הדרך

הנסיון האישי שלי לימד אותי שהכל אפשרי ובסופו של דבר ההצלחה והכשלון נמדדים בכמה אנחנו נותנים מעצמנו, הדרך בה אנחנו הולכים זה מה שניקח איתנו להמשך

 

 • ניר ברד
  בתור שחקן כדורגל לשעבר עברתי אתגרים אישיים במהלך התבגרותי שהקשו עליי להוציא מעצמי את הטוב ביותר. אני מאמין שעל ידי חיבור של עצמך עם עצמך ולסביבה שלך כל אחד מאיתנו יכול להפיק יותר מעצמו. הדגש הוא על הנאה מהדרך המשותפת של הקבוצה והמועדון יותר מעל הניצחון. הנצחון חשוב אך לא על חשבון דרך ארץ.

 • מייל

הפסקה פעילה בבית ספר אלמגד - מוחמד אבו עשיבה

הפסקה ספורטיבית
فرصه رياضيه

Powered by emaze

בבית הספר במגזר הבדואי יש מעט יחסית פעילות בלתי פורמאלית וחשוב לי שזה יתרחב. אני מכיר את המנהל והוא הביע עניין בקיום היוזמה אצלו בבית הספר.

סיפור הדרך

רעיון היוזמה נבע ממני, וגם חשבתי על רעיון הספורט באמצע יום לימודים בזמן שהוא מחלק את יום הלימודים לחצי וחצי, הוא זמן ההפסקה הגדולה. ברגע שהחוממת אמרה שאת היוזמה אתם יכולים לעשות ביישוב שלכם שמחתי ומשם חשבתי לעשות אותה בבית ספר בכפר שלי. אצלנו הילדים אוהבים ספורט וחשבתי והחלטתי לעשות להם תוכנית להפסקה פעילה. בזמן שהייתי תלמיד היו עושים לנו הפסקה פעילה והייתי ביום הזה משתתף בכל המשחקים והייתה לי הרגשה מאוד טובה

יד ביד, אף פעם לא לבד. - נטלי ממן

הגברת המודעות לצורך בתשומת לב מוגברת לעולם הפנימי של המתבגרים.

הכנת סרטון במטרה להוביל למודעות בצורך לתשומת לב לעולמם הפנימי של המתבגרים במסגרת הביתית.

 • נטלי ממן
  לפני הכל אמא.

 • מייל

שמירה על בעלי חיים - עביר אלעטונה

ביחד יכולים לחיות
الرفق بالحيوان

Powered by emaze

"מפגשים בבית ספר אלעטונה חורה , לתלמידים בכיתה ב , המפגש הראשון רוצה לדבר על איך צריך לשמור על בעלי חיים ועל חשיבות שלהם בחיים , אחרי כך רוצה להכנס לחינוך בלתי פורמלי ולעשות להם פעולה על הנושא. היום השני רוצה לעשות להם פגישה עם ד״ר בעלי חיים דרך הזום ולהסביר להם יותר על הנושא , ואחרי סיום השיעור לתת לתלמידים מתנה קטנה גם קשורה לשמירה על בעלי חיים. "

ללא אשמה - ולריה גלר

הרצאה על הורות נכונה ללא רגשות אשם

בהיותי מכורה נקייה מסמים, אני מכירה את נושא רגשות האשם בהורות מקרוב. בהרצאתי, אני מעלה למודעות את הקושי בהתמודדות עם רגשות אשם בהורות אצל אסירות מכורות.

 • ולריה גלר
  אמא מאושרת לשני ילדים.

 • מייל

בייק-בוקס - אבירן יחיא

לשים כשמתקשים

שימוש באפייה כאמצעי טיפולי תרפויטי במהלך יום הלימודים. כיצד? חישה של מרקמי בצקים שונים מציפים רגשות שונים ומותאמים למנעד של מורכבויות וקשיים של הילדים.

 • אבירן יחיא
  "חשבתי על בייק-בוקס ממקום אישי. ששמתי לב, כאשר אני במטבח ומכין בצקים, אני שוקע במחשבות ומתחבר לעצמי, כמו סוג של מדיטציה. אני מגיע להרבה תובנות ומוצף בתחושות של רוגע, הצלחה ויעילות. "

 • מייל

תראפיל - ספיר פוליקר

קלפי משחק טיפוליים לילדים שמתמודדים עם חרדה

קלפי משחק טיפוליים ליצירת שיח בטוח לילדים המתמודדים עם חרדות. באמצעות הקלפים ניתן 'לפרק' את הפיל למרכיבים פשוטים של החרדה.

 • ספיר פוליקר
  בת 29, עובדת ולומדת מבני נוער בסיכון. מאמינה בכל לבי שאפשר לדבר בפשטות וכנות על כל נושא, בעיקר עם ילדים כי הם המורים האמתיים שלנו.

 • מייל

שימוש בטכנולוגיה ללמידה עצמאית, יצירתית ושיתופית - גל כרם

משחוק, שיתוף ולמידה בהנאה בעזרת מחשבים

בבית הספר דמוקרטי לב השרון בחרתי לשלב למידה עצמאית בעזרת מחשבים במספר דרכים: הקמת עמדות מחשבים בחט"צ עם אפליקציות לימודיות – על מנת לאפשר לילדים ללמוד בצורה כמה שיותר עצמאית, ללמד ולעזור אחד לשני.
הכנת לוח מודעות ממוחשב – כדי לשתף ולחשוף את הילדים לפעילויות שמתרחשות בקרבתם ולתרום לחיזוק תחושת השייכות.
בנית אתר לשיתוף משחקים שהילדים הכינו בשיעור תכנות – למידה תוך כדי יצירה, משחוק, פתרון אתגרים ושיתופי פעולה.

סיפור הדרך
את היוזמה התחלתי לפני הקורונה לאחר התלבטויות רבות במה לבחור ולהתמקד, כשלא התאפשר להגיע לבית הספר לא ידעתי כיצד להמשיך ואז החלטתי לפתוח ערוץ בטלגרם לשיתוף ארועים ותוצרים וכשחזרנו לבית הספר המשכתי בתוכנית המקורית.

 • גל כרם
  בוחר ללמוד דברים חדשים ולאתגר את עצמי, לגלות את היופי שבילדים וללמוד להכיר אותם בעודם גדלים.

 • מייל

התחברו:

דילוג לתוכן