חלוץ חינוכי
מורה טוב
משנה מסלולי חיים של עשרות תלמידים
מנהיג חינוכי
מידע והרשמה לחלוצים
אתם לקראת שנת הסטאז’? מורים צעירים? בהסבה להוראה?
יש לכם מלא מוטיבציה להשתלב במערכת החינוך – להזיז, לקדם, לתקן, להוביל ולשנות?
אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לתכנית חלוץ חינוכי וללמד בבתי ספר חלוציים שהתקבלו לתכנית. בתי ספר אלו מקדמים תהליכי שינוי ומטפחים מנהיגות ויזמות.
חלוץ חינוכי

הצטרפו אלינו למפגשי מידע וחשיפה וירטואלים!

לא יכולים להשתתף? הנה תאריכים למפגשים נוספים
חלוץ חינוכי הרשמה
התכנית ואתם

התכנית נועדה להכשיר אתכם להיות מנהיגים חינוכיים ולמלא תפקידי הנהגה בבתי הספר. התכנית מציעה מגוון רחב של תמיכה שיאפשר לכם לצאת למסע של שינוי מערכות החינוך בבתי הספר.

תכנית חלוץ חינוכי נועדה עבור מורים בתחילת הדרך המעוניינים להניע תהליכי שינוי במערכת החינוך כבר בשנת הלימודים הקרובה. היא מתאימה למי שרוצים להשיג שינוי חברתי אמיתי ולתרום לצמצום הפערים בין המרכז לפריפריה.

אם אתם מחפשים תחושת סיפוק ומשמעות ומבקשים לבטא את תפיסת עולם פלורליסטית בעבודה היומיומית בבית הספר - פנו אלינו.
חלוץ חינוכי
איך נרשמים לתכנית?
התכנית מיועדת לסטודנטים להוראה בשנת הסטאז׳ (שמתחילים סטאז’ בשנה הבאה), למורים בעלי 2־3 שנות ניסיון או אקדמאים העוברים הסבה להוראה שיעברו את ארבעת שלבי הקבלה הבאים:
 • מילוי טופס מועמדות מקוון
 • השתתפות במרכז הערכה
 • ריאיון עם צוות התכנית
 • ריאיון קבלה עם מנהל בית הספר

הצטרפו אלינו למפגשי מידע וחשיפה וירטואלים!

לא יכולים להשתתף? הנה תאריכים למפגשים נוספים
מועמדים שיעברו את ארבעת שלבי המיון יתבקשו להתחייב לעבודה בבית הספר במשך שלוש שנים לפחות.
תהליך ההכשרה
המסלול נמשך חמש שנים, ומתחלק לשתי תקופות. התקופה הראשונה נמשכת שלוש שנים, במהלכן מתרחש תהליך הקליטה לבית הספר, ופיתוח החלוצים כיזמים וכמובילי שינוי במסגרת בית הספר. הפיתוח המקצועי מתקיים במסגרת ההנחיה בבית הספר וכן במעטפת למידה משלימה אשר כוללת קורסים, מפגשים וסיורים בהרכבה אישית לפי בחירה. המפגשים מוכרים לצורכי גמול השתלמות (לזכאים).
בתום התקופה הראשונה יש אפשרות להמשיך לשלב הבא שנמשך שנתיים. שלב זה מיועד לחלוצים האוחזים בתפקיד ריכוז משמעותי, ומתרחש בו תהליך פיתוח ממוקד לתפקידי הנהגה, ריכוז וניהול.
לעומת מסלול ההתקדמות המסורתי בתחום החינוך, האורך בדרך כלל שנים רבות, מסלול ההתקדמות של החלוץ לתפקידי הנהגה וריכוז מהיר ונגיש. אנו מאמינים בלמידה תוך כדי תנועה ובשילוב ידע אקדמי, ידע מקצועי ועבודה מעשית. ההכשרה נעשית תוך עיצוב מתמיד של הזהות החינוכית בתחומים הבאים: פיתוח יכולות ארגון וניהול, בניית מערכות יחסים, פיתוח פדגוגי ופיתוח רעיונות המבוססים על עקרונות התרבות הדמוקרטית.
פיתוח מנהיגות חינוכית חדשה וחדשנות פדגוגית
אנו מקפידים לבחור לתכנית מורים שביכולתם להוביל תהליכי שינוי בבתי הספר ומעודדים יזמות. הנהלת בית הספר תאפשר לכם להביא את עצמכם לתוך המערכת החינוכית ולרענן אותה – להיות מורים אחרים מן המוכר, לנער את המערכת, להטמיע בה חידושים ולהיות דמות מרכזית בחיי התלמידים. ההתנסות בהובלת תהליכים תדחוף אתכם במהרה לתפקידי ריכוז והנהגה בית ספרית.
מעטפת תומכת
במסגרת התכנית תזכו לליווי אישי וקבוצתי, מעטפת למידה והכשרה משלימה. בבית הספר תפעלו כחלק מקבוצת חלוצים. הקבוצה תשמש מקור לתמיכה רגשית ורעיונית. ערכה של תמיכת הקבוצה ומנחה מטעם התכנית – בייחוד בשנות ההוראה הראשונות, הידועות כמבלבלות ומאתגרות – הוא חשוב ומשמעותי עבור החלוצים.
בנוסף לאלו, תיקחו חלק במפגשי למידה שיעשירו אתכם בכלים ובתפיסות חדשניות.
דרישות ותנאי קבלה:
 • שנה רביעית בלימודי B.ed או שנה שנייה בלימודי תעודת הוראה (הסבת אקדמאים)
 • לא יותר מ-3 שנות ותק בהוראה בפועל (בחברה הערבית ניתן להגיש מועמדות גם עם ותק גבוה יותר)
 • לפחות 3 שנות ניסיון בהדרכה / הוראה פורמלית או בלתי פורמלית
 • עדיפות לבעלי ניסון ניהולי / פיקודי
 • כניסה לתוכנית בהיקף הוראה של 50% לפחות.
 • מי שאינו/ה עומד/ת באחד מתנאי הסף מוזמן/ת לפנות במייל halutz@democratic.co.il
שלבי הגשת מועמדות - שנת תשפ"א
התכנית מיועדת לסטודנטים להוראה בשנת הסטאז׳ (שמתחילים סטאז’ בשנה הבאה), למורים בעלי 2־3 שנות ניסיון או אקדמאים העוברים הסבה להוראה שיעברו את ארבעת שלבי הקבלה הבאים:
 • השתתפות במפגש חשיפה - פרונטאלי או וירטואלי
 • מילוי טופס מועמדות מקוון
 • שימו לב, לא ניתן להגיש טופס לפני השתתפות בחשיפה
 • ריאיון עם צוות התכנית
 • ריאיון קבלה עם מנהל בית הספר
בואו לשמוע עוד במפגשי חשיפה וירטואלים!

הצטרפו אלינו למפגשי מידע וחשיפה וירטואלים!

לא יכולים להשתתף? הנה תאריכים למפגשים נוספים
וגם..חלוץ חינוכי יורד לאילת!

בא לכם לעשות רילוקיישן למקום הכי שווה בארץ?

בואו לשמוע על תכנית המנהיגות שלנו בעיר אילת - ולמצוא עבודה בקלות!
שאלות נפוצות ותשובות
 • השמה בבית ספר שמוביל תהליך שינוי – תיכנס לבית ספר לא רק כמורה אלא כסוכן שינוי. במקום להיבלע במערכת גדולה, אתה יכול לפעול בסביבה תומכת ולממש רעיונות שאתה מאמין בהם
 • תמיכה קבוצתית – תקלט בבית הספר כחלק מקבוצה מגובשת איכותית ותומכת ולא תאלץ להתמודד לבדך
 • קליטה תומכת בביה״ס – ההנהלה והצוות מעריכים את כישוריך ומחכים לך וליוזמות החינוכיות שלך
 • ליווי, הכשרה והנחייה בשנים הקריטיות- בתכנית דואגים לפיתוח היכולות המנהיגותיות והפדגוגיות שלך ומלווים אותך כל הדרך עד לתפקידי הנהגה בית ספריים.
 • מסלול האצה לקידום – חלוץ תיתן לך כלים, ליווי ודחיפה לתפקידי הנהגה וניהול (85% מהחלוצים מתחילים להפעיל יוזמות כבר בשנה הראשונה ולכ-75% מהם תפקידי ריכוז כבר בשנה השלישית)
 • תחושת סיפוק ועשייה משמעותית – תגיע לסביבה המקדמת שינוי ותהיה חלק חשוב בתהליך. התכנית מלווה ומדריכה גם את בית הספר בתהליך השינוי ויש באוויר אנרגיה של התחדשות.
 • תחושת נבחרת איכותית – תהייה חלק מקבוצה מגובשת ותומכת עם ערכים ומטרות דומים

התוכנית מבוססת על תפיסת On Job Training. ליבת ההכשרה מתקיימת במהלך יום לימודים. בנוסף, קיימת מעטפת הכשרה נוספת של קורסים וסיורים בבתי ספר מעוררי השראה, המוכרת לגמול השתלמות.

אנו מתחשבים בעומס שיוטל עליך במהלך עבודתך ומשתדלים להקל. הפגישות עם המנחה מטעם התכנית מתקיימות ברוב המקרים על חשבון שעות השהייה, וימי ההכשרה מוכרים לגמול השתלמות.

לא. אנו בוחרים את הטובים והטובות ביותר ומשקיעים בהם את כל המשאבים. יותר מכך, התכנית מעניקה מלגות לתואר שני לחלוצים החל מהשנה השנייה שלהם בתכנית, בכפוף לתנאי משרד החינוך.

השלב הראשון הוא להגיע למפגש חשיפה בו תקבל את כל המידע שאתה צריך על מנת להחליט אם אתה מעוניין להגיש מועמדות. לאחר מכן מתקיים תהליך מיון שכולל מילוי טפסים, השתתפות במרכז הערכה וראיון אישי.

החלוץ מתחייב ל-3 שנים בבית הספר  לפחות, כאשר השנה הראשונה היא שנת מבחן לכל הצדדים.

אחרי שתעבור את תהליך המיון של התכנית, נשלח אותך להתראיין בבית ספר אחד או שניים המשתייכים לתכנית. אם אתה מעוניין בבית ספר מסוים בתכנית, אתה יכול לבקש ונשתדל להיענות לבקשות בהתאם לצורך. בתהליך ההשמה כמובן שניקח בחשבון נתונים כמו אזור המגורים, תחום הדעת שאתה מלמד, היקף משרה רצוי וכד’.

אם אתה מחפש להוביל, לשנות ולהשפיע, בבתי ספר חלוציים יש לך הזדמנות להגשים את הרעיונות שלך ולפעול בסביבה מעוררת סיפוק ומשמעותית.

אם בית ספר בו אתה עובד מתאים לקריטריונים של בית ספר חלוץ, תוכל לעניין אותו בהשתתפות תכנית.

אם בשנה”ל הקרובה לא תהיי/ה עדיין בשנת סטאז’, אינך עומד/ת בתנאי הסף לקבלה לתכנית. מוזמן/ת לפנות אלינו בהמשך.

חלוצים מספרים...
מידע נוסף ניתן למצוא בחוברת התכנית

התחברו:

דילוג לתוכן