תמיד רצית לשנות את בית ספר?
בוא נצא לדרך!

תכנית אמיצים

תוכנית אמיצים היא מאיץ חינוכי, חברתי וארגוני להזנקת מערכת החינוך הציבורית קדימה. על ידי עידוד תרבות דמוקרטית, דיאלוג, שותפות, אקטיביזם וראייה חברתית וקהילתית רחבה אנו מובילים תהליכי שינוי והתחדשות עמוקים המשנים את התפיסה הפדגוגית והארגונית של בית הספר והופכים אותו לאלטרנטיבה חינוכית מתקדמת.

 

ללוות את המובילים

מערכת החינוך הציבורית בשלה לשינוי, כל שנותר הוא ללוות ולחזק מנהלי בתי ספר במסעם האמיץ להגשמת חזונם הפדגוגי והארגוני.  כאן מדובר בהחלט במסע אחר, לא אימוץ והדבקה של רכיב חדשני למסגרת קיימת אלא בנייה של מסגרת מקיפה, תפיסה שונה של קשר תלמיד-מורה, יצירת קהילה מקצועית תוססת ותרבות בית ספרית אחרת. אמיצים מתאימה למנהלים בשלים, עם חזון חינוכי, שרוצים יד מסייעת בדרכם להגשמתו.

כדי ליצור שינוי אמיתי אנו יודעים לרתום לטובת בית הספר את כל הגורמים – את מנהלי בתי הספר, את המורים, את ההורים, את הרשויות המקומיות ואת משרד החינוך באמצעות כלים ייחודיים שפיתחנו ליצירת יחסי אמון, שיתוף פעולה והערכה הדדית.

תוכנית אמיצים מלווה בתי ספר בהנעת תהליכי שינוי עמוקים ומקיפים בבתי ספר. אנו מציעים תמיכה רוחבית ומקיפה הנוגעת בכל תחומי השינוי: החינוכי, הארגוני והקהילתי.

קראו עוד

תכנית אמיצים פועלת, בשיתוף הרשות המקומית, להקמת בתי ספר חדשניים שישמשו מגדלור חינוכי, יזניקו את המערכת קדימה ויציבו סטנדרט חינוכי חדש ביישוב.

קראו עוד

ההורים הם גורם מרכזי בהצלחת תהליכי שינוי בבית הספר. אנחנו הופכים אותם לסוכני שינוי שיזניקו את בית הספר קדימה ויפעלו, בשיתוף הצוות החינוכי, להצלחתו.

קראו עוד

רוצים עוד מידע? פנו אלינו

Logo

המכון לחינוך דמוקרטי ישראל

דרך נמיר 149, תל אביב 62507 | טלפון: 03-7412729  | פקס: 03-7412723
www.democratic.co.il | ide@democratic.co.il

9 + 8 =

תכנית אמיצים – הופכים את האג’נדה לפדגוגיה

אנו קוראים אמיצים לבתי ספר המוכנים לצאת אתנו למסע פדגוגי חדשני. לאלה שאינם מסתפקים במוכר ורוצים לקדם למידה משמעותית באמת. אלה המבינים בצורך לאפשר לתלמידים להבנות את הידע בעצמם ולהיות לומדים אקטיביים.

לכם, האמיצים אנו מציעים ליווי והטמעה של פדגוגיות מתקדמות על ידי מנחים בעלי ניסיון עשיר ובקיאות במודלים פעילים בארץ ובעולם. למידה מבוססת פרויקטים, למידה מבוססת מקום, קהילות לומדים, ניהול עצמי דמוקרטי, חינוך אישי, הערכה חלופית אלו רק חלק מהתוכניות החדשניות המחכות לאימוץ על ידי בתי ספר אמיצים.

תכנית האמיצים היא גם רשת מקצועית של כל אותם בתי ספר המשתתפים בה, מציע למנהלים קבוצת עמיתים לומדת ומתחדשת, ניוזלטר מקצועי וכנסים וסיורים מקצועיים.

אנו רואים במורים ובצוות בית הספר מוביל ומעצב של התהליכים הבית ספריים, ושל תרגום החזון והערכים המשותפים לנעשה בשיעור בתוך הכיתה, בקשר היום יומי עם הילדים והנערים.

צוות בית הספר הוא קהילה לומדת ומשתלמת גם היא בפדגוגיות חדשניות.

מוזמנים ליהנות מהניוזלטרים שלנו ולהצטרף אלינו.

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

4 + 8 =

שינוי גודל גופנים
ניגודיות